avaleht : matkad : reisipäevikud : tähtis teada : pildid : ajalugu : kontakt
- Pannkoogi piknik Aegnal

- Päikeseloojang Pedassaarel

- Matk Kolga lahe saartele

- Kahepäevane Prangli

- Militaarne Pakri

- Kombineeritud Vormsi

- Hiiumaa laiud
Hiiumaa laiud

Alates selles hooajast pakume loodushuvilistele seiklejatele matka Hiiumaa laidude kaitsealale. Hiiumaa kaguosas asuv riiklik maastikukaitseala loodi 1971. aastal. Suuremad saared on Saarnaki (136 ha), Hanikatsi (83 ha), Vareslaid (31 ha), Kõverlaid (20 ha), Ahelaid (17 ha) ja Kõrgelaid (16 ha). Alates 1997. aastast kuulub Hiiumaa laidude kaitseala "Rahvusvahelise tähtsusega märgalade registrisse" (nn. Ramsari ala).


Saarte taimestik on erakordselt liigirikas. Laidudelt on leitud ühtekokku enam kui 600 liiki kõrgemaid taimi, mis on peaaegu pool Eestis looduslikult esinevate taimede üldarvust. Eriti paistab silma Hanikatsi laid oma 444 taimeliigiga.

Laiud on peatus- ja pesitsuspaikadeks paljudele linnuliikidele. Linnuliike on kaitsealal kokku registreeritud 187, sealhulgas haudelinde 110 liiki. Lisaks lindudele on võimalik hea õnne korral kohata ka laidude läheduses peatuvaid uudishimulikke hülgeid, kes meie hääletult liikuvaid paate tihti uudistama tulevad.


Piirkond on tuulte ja lainete eest üsna hästi varjatud, mistõttu on ideaalselt sobiv kajakiga liikumiseks. Tänu arvukatele laidudele ja väikesaartele teeme tihti peatusi ja tutvume sealse puutumatu loodusega. Kaitsealal liikumine on piiratud ja eeldab vastavate lubade olemasolu, seetõttu on soovitav aegsasti registreeruda.

Kasutades ära kajaki häid omadusi- liikuda hääletult ja endast jälgi jätmata, saame nautida loodust ehedamalt kui kusagil mujal.

Hind sisaldab kajakivarustust, koolitust, matkaeinet ja kahe matkajuhi teenust.

Matka kestvus 2 päeva

Matka hind 80.- inimene
oü Multisport  |  info@kajakimatkad.ee  |  +372 5012872