avaleht : matkad : reisipäevikud : tähtis teada : pildid : ajalugu : kontakt
- Pannkoogi piknik Aegnal

- Päikeseloojang Pedassaarel

- Matk Kolga lahe saartele

- Kahepäevane Prangli

- Militaarne Pakri

- Kombineeritud Vormsi

- Hiiumaa laiud
Kahepäevane Prangli

Prangli saar asub Soome lahes mandrist 10 kilomeetri kaugusel. Saare pindala on 6km² ja saarel elab 151 inimest.

Juba 13 sajandi lõpus asustati Prangli saar rootslaste poolt, pisut hiljem juba ka soomlaste ja eestlaste poolt. Saar eestistus alles 17. sajandil. Aastal 1934. elas saarel juba 469 inimest. Seoses Nõukogude okupatsiooniga on Prangli populatsioon mitmekordselt vähenenud.


Suures osas katab saart ilus männimets, mis on saareelanikele tuule eest heaks kaitseks. Sellel põhjusel ei kasuta kohalikud elanikud saarel leiduvat puitu kütmiseks, vaid toovad küttepuud saarele mandrilt.

Saare lääneosa on madal ja kivine, idaosas vahelduvad rannavallid ja liivaluited. Rohkesti leidub rändrahne. Vaatamisväärsusteks on lõunarannas asuv 1848. a. ehitatud Laurentiuse kabel ja külakalmistu ning idarannas Vanakabeli neemest lõuna poole asuv auriku "Eesti Rand" hukkunute kalmistu.


Kahepäevast seiklust Prangli saarele alustame Kolga lahest, Valkla rannast. Päeva jooksul külastame lisaks Pranglile veel nelja Kolga lahe väikesaart. Pea kõigil neil saartel on kunagi olnud püsiasustus, mille jäljed on tänaseni selgelt nähtavad vanad talukohad, maakividest jääkeldrid, roostes metallristid pisikesel surnuaial. Hea kujutlusvõimega seikleja võib end äkitselt leida keset vana kaluriküla...

Hind sisaldab kajakivarustust, koolitust, matkaeinet ja kahe matkajuhi teenust.

Matka kestvus 2 päeva

Matka hind 90.- inimene
oü Multisport  |  info@kajakimatkad.ee  |  +372 5012872