avaleht : matkad : reisipäevikud : tähtis teada : pildid : ajalugu : kontakt
- Pannkoogi piknik Aegnal

- Päikeseloojang Pedassaarel

- Matk Kolga lahe saartele

- Kahepäevane Prangli

- Militaarne Pakri

- Kombineeritud Vormsi

- Hiiumaa laiud
Kombineeritud Vormsi

Selleks, et saada Eesti ühest kaunimast väikesaarest täielikku ülevaadet ja nautida lisaks kaunile loodusele ka tõelist kultuuripärandit kombineerime, sellel matkal kaks liiklusvahendit- mööda merd liigume kajakkidel ja mööda maad liigume jalgratastel.

Vormsi asustati juba 13. sajandi teisel poolel rootslaste poolt. Vormsi ajaloost jutustavad 14. sajandi alguses ehitatud Vormsi kirik ja rohkem, kui 300 säilinud rõngasristi ajaloolisel kalmistul. Arvatakse, et Vormsi saarele on nime andnud Islandilt pärit viiking Orm, mis tähendab Madu.


Rannarootslaste ligi 700 aastane asustuse ajalugu katkes 1943/44 aastatel, kui põgeneti valdavalt Rootsi.

Legendid kõnelevad, et kunagi koosnes Vormsi kolmest suuremast saarest, mille vahel peeti ühendust paatidega. Tänane Vormsi - see on üks suur ja trobikond väiksemaid saari. Kolme tuhande aastasel Vormsi saarel on üllatavalt palju maastikuvorme: rabasid, ranna- ja puisniite, endistes merelahtedes on maa kerkides moodustunud rida väiksemaid järvi.


Matka alustame Rohuküla sadamast, kust võtame suuna Hobulaiule ja sealt edasi Vormsile. Vormsil ootavad meid ees jalgrattad, millega tutvume sisemaal olevate vaatamisväärsustega. Kui saarega seestpoolt tutvus tehtud aerutame edasi Vormsi kaunitele laidudele ja tutvume Eesti ühe kaunima saare rannajoonega.

Hind sisaldab kajakivarustust, jalgrataste renti, algkoolitust, matkaeineid, telke, ööbimisplatsi ja matkajuhi teenust.

Kahepäevase matka hind 80.- inimene.

Hind kehtib alates 8-st matkalisest.
oü Multisport  |  info@kajakimatkad.ee  |  +372 5012872