avaleht : matkad : reisipäevikud : tähtis teada : pildid : ajalugu : kontakt
- Pannkoogi piknik Aegnal

- Päikeseloojang Pedassaarel

- Matk Kolga lahe saartele

- Kahepäevane Prangli

- Militaarne Pakri

- Kombineeritud Vormsi

- Hiiumaa laiud
Militaarne Pakri

Tänu pikaaegsele eraldatusele ja suletusele Nõukogude sõjaväe poolt, on kunagised Rootsi kuningriigi alamatele kuulunud Pakri saared siiani üsna vähekülastatavad saared Paldiski lahes.


Looduslikust küljest on kindlasti kõige väärtuslikum osa saartest just põhjakülje kõrged pankrannikud. Need pankrannikud on osa 1200 km pikkusest Balti klindist, mis saab alguse Rootsis Ölandi saarest, kulgeb üle Läänemere ja Eesti põhjaranniku ning lõpeb Venemaal Laadoga järve ääres. Balti klint, kuigi oma ulatuselt pikk, ei ole kusagil mujal nii suursuguselt võimas kui Eesti põhjarannikul. Kõrged pankrannikud jätavad suurima elamuse just väikesest meresõidukist vaadeldes.


Lainetava mere ja suure tuule eest on Kurkse väin varjatud kahe Pakri saarega. Ülesõit mandrilt saartele on suhteliselt lühike - u 2 km. Mõlemal saarel on piisavalt randumispaiku ja vaatamisväärsusi, mida ka külastame.

Matka alustame Kurkse sadamast.

Pakrile korraldame nii ühe-kui kahepäevaseid matku. Kahepäevased matkad annavad saarel toimuvast kindlasti parema ülevaate.

Hind sisaldab kajakivarustust, algkoolitust, matkaeinet ja matkajuhi teenust. Kahepäevane lisaks telke ja ööbimisplatsi.

Ühepäevase matka kestvus kuni 6 tundi.

Ühepäevase matka hind 45.- inimene.

Kahepäevase matka hind 80.- inimene.

Hind kehtib alates 8-st matkalisest.
oü Multisport  |  info@kajakimatkad.ee  |  +372 5012872